Bedenički zvon

ZLATOMAŠNIK
FRANC KODILA IVANOCY

Novomašno geslo: Blagor   povabljenim na Jagnjetovo gostijo!

Celo moje življenje naj bo v tem, da vam  pomagam.

(dr. Franc Ivanocy)

Sveti Benedikt v Kančevcih, Prekmurje

1. julij 1971- 11. julij 2021

ČETRTEK – 1. julij, sv. Estera, svetopiseska žena

Sveta maša: ob 19.00 v Andrejcih               za + Viktorijo Novak

Pred sveto mašo bo kratka adoracija pred Najsvetejšim.

PETEK – 2. julij, Ptujskogorska Mati Božja

Sveta maša: ob 19.00 v Kančevcih              za nove duhovne poklice Pol ure pred sveto mašo bo adoracija pred Najsvetejšim.

SOBOTA – 3. julij, sv. Tomaž, apostol

Sveta maša: ob 19.00 pri BENEDIKTU                                za ++ Zinko Lukač in Anico Gregor

NEDELJA – 4. julij, 14. nedelja med letom, BUČA V SELU – SRPNA MARIJA

Sveta maša: ob 10.00 v Selu  za + Marto Cigut

PONEDELJEK – 5. julij, sv. Ciril in Metod, slovanska apostola, sozavetnika Evrope

Sveta maša: ob 19.00 v Kančevcih                                          za župljane in dobrotnike

SREDA – 7. julij, sv. Vilibald, škof in b. sl. Anton Vovk, škof

Sveta maša: ob 20.00 v Vučji Gomili           za + Štefana Gomboca

SOBOTA – 10 julij, sv. Amalija, redovnica

Sveta maša:
ob 19.00 pri Benediktu    za ++ Jožeta Cöra in Karla Kromarja

NEDELJA – 11. julij, 15. NEDELJA MED LETOM,   ZLATA MAŠA sv. BENEDIKT, opat, zavetnik Evrope             ob 10.00 pri Benediktu                   za + Gezo Čahuka

V Prosenjakovcih ne bo svete maše.

PONEDELJEK – 12. julij, sv. Leon, opat

SOBOTA – 17. julij, sv. Hedvika., Poljska kraljica

Sveta maša: ob 19.00 pri Benediktu            za + Marijo Rojnik

NEDELJA – 18. julij, 16. NEDELJA MED LETOM, sv. Arnold, državnik, škof
Sveti maši: ob 8.30 v Selu                    za + Marijo Puhan

ob 10.00 pri Benediktu        za + Adolfa Lengerja

PONEDELJEK – 19. julij, sv. Makrina Mlajša, devica

SOBOTA – 24. julij, sv. Krištof, mučenec

Sveta maša: ob 19.00 pri Bedeniki za + Jožica Časar

NEDELJA – 25. julij, 17. NEDELJA MED LETOM, KRIŠTOFOVA NEDELJA, sv. Jakob Starejši, apostol

Sveti maši: ob 8.30 v PROSENJAKOVCIH   za + Jožefa Sepa

ob 10.00 pri BEDENIKI    za + Anico Paler

Spominjamo se 20. obletnice smrti br. Štefana Balažica.

Po sveti maši bo blagoslov vaših vozil. Boug plati za vaš dar, ki bo namenjen novim vozilom naših misijonarjev.

PONEDELJEK – 26. julij, sv. Joahim in Ana, Marijina starša

SOBOTA – 31. julij, sv. Helena Švedska, vdova, mučenka

Sveta maša:
ob 19.00 pri Bedeniki             za ++ Lenko in Janeza Pintarja

NEDELJA – 1. avgust, 18. nedelja med letom, sv. Alfonz Marija Ligvorij, škof

Sveti maši:   ob 8.30 v Selu                    za + Jožefo in Franca, 1.obl. Brunar

ob 10.00 pri Benediktu        za + Kristino Kodila

ČETRTEK – 5. avgust, sv. Marija Snežna (Nives)

Sveta maša: ob 19.00 v Andrejcih               za nove duhovne poklice

PETEK – 6. avgust, Jezusova spremenitev na gori

Sveta maša: ob 19.00 pri Benediktu            po namenu

SOBOTA – 7. avgust, sv. Afra, mučenka

Sveta maša: ob 19.00 pri BENEDIKTU           po namenu

NEDELJA – 8. avgust, 19 nedelja med letom   sv. Dominik

Sveti maši: ob 8.30 v PROSENJAKOVCIH     za + Marijo Rojnik

ob 10.00 pri BENEDIKTU           za + Šarolto Koltaj

Boug Vas živi – zlatomašnik, Franc Kodila Ivanocy!

Na praznik svetega Benedikta, našega župnijskega zavetnika bo g. Franc Kodila Ivanocy med nami praznoval petdeseto obletnico mašniškega posvečenja – zlatomašni jubilej.
Franc Kodila Ivanocy se je rodil očetu Vincencu in materi Frančiški, 6.5.1946 (še istega dne je bil tudi krščen)v Ivanovcih v Piščavskem dolu, župnija svetega Benedikta, kjer je preživljal otroštvo z bratom Ivanom. Letos obeležuje tudi 75 letnico življenja. Gimnazijo in bogoslovje je končal v Mariboru in bil 29. junija 1971 posvečen v duhovnika. Novo mašo je daroval 11. julija 1971 v Kančevcih. Kot semeniški duhovnik je med leti 1971-72 deloval tudi v Pečarovcih, nato je bil župnik župnij Pečarovci in Kančevci 1972-75 in v letih 1972-82 v Kančevcih. Nato je bil župnik v Veliki Polani, med leti 1982-2010, ko se je upokojil. Med leti 1986 in 2001je bil prodekan dekanije in kasneje dekan Lendavske dekanije in si pridobil naziv častni dekan.

Franc Kodila je sedmi duhovnik iz rodu Kodila Ivanocy. Prvi duhovnik tega rodu je bil Adam Kodila, nato Matija, Pavel, Peter, Jožef, dr. Franc Ivanocy Kodila župnik na Tišini med leti 1889 do 1913, bil je zaveden Slovenec imenovan Prekmurski Slomšek. Letos pa je med nami iz tega rodu tudi zlatomašnik Franc Kodila Ivanocy.

V njegovem desetletnem službovanju v domači župniji sv. Benedikta jo je lepo poživil. Dal je tudi pobudo, da so župnijo prevzeli bratje kapucini. V Veliki Polani je obnovil župnijsko cerkev Srca Jezusovega, jo dal poslikati, zgradil župnijski dom Danijela Halasa in dal pobudo za gradnjo doma starejših v Veliki Polani. Ustanovil je župnijsko Karitas, vodil fantovsko in dekliško Marijino družbo, druge skupine in dal pobudo za začetek postopka za beatifikacijo božjega služabnika Daniela Halasa. Uredil je spominsko tudi njegovo spominsko sobo. Po upokojitvi pomočnik pastoralno deluje v župniji Beltinci in duhovno oskrbuje stanovalce doma Janka Škrabana.

Našemu domačinu zlatomašniku, častnemu dekanu Francu Kodili Ivanocyu želimo obilje Božjega blagoslova, naj mu Bog podari zdravja in moči, da bo še naprej služil Bogu in delil svete zakramente in svojo dobro voljo, po kateri je znan daleč naokrog.

Odgovarja: br. Jurij Štravs, župnijski upravitelj, Kančevci 38.

Telefon: 554 11 38, GSM: 031/545 108; emajl: jurij.stravs@rkc.si Na medmrežju: http://zupnija-kancevci.si/